Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2018

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

 

19.5. - 18:00 - Olin Nejezchleba & KyBaBu - Norbi Kovács, Vláďa Pavlíček,

                         Pavel Skála, Jirka Zelenka

 

olin nejezchlebaOlinRockový violoncellista, baskytarista, houslista, nebo nejlépe multiinstrumentalista, dlouholetý člen kapely Vladimíra Mišíka Etc..., ale také originální skladatel, textař a zpěvák. Olin Nejezchleba vydal v roce 2017 své druhé sólové album Nečekaná návštěva, plné silných příběhů i osobitého vtipu.
V Krásetíně již vystoupil v ojedinělém triu s Petrem Skoumalem a Norbi Kovácsem nebo jako vedoucí osobnost  Blues Sessionu. Tentokrát zavítá ke Kuchařům s příležitostným seskupením KyBaBu. Doprovodí jej spoluhráči z Etc...Pavel Skála, Jirka „Zelí“ Zelenka, Vladimír Pavlíček a kytarista z Tria Ivana Hlase, Norbi Kovács. Věříme, že si Olinovu Nečekanou návštěvu užijeme na prosluněném krásetínském dvoře.

 

http://www.olinnejezchleba.cz/

 

2.6. - 18:00 - Dunajská vlna - Vladimír Václavek, Josef Ostřanský

 

Dunajska vlnaOdkaz zaniklé brněnské kapely Dunaj, kdysi jednoho z nejoriginálnějších domácích hudebních uskupení, po letech opět oživili dva zakládající členové – kytarista a baskytarista Vladimír Václavek a kytarista Josef Ostřanský. Jako opravdová dunajská vlna se tak v prostorách krásetínského statku rozlijí písně se základy v mnoha různých rovinách kvalitní rockové hudby nejen pro pamětníky, ale také pro všechny ostatní hudební fajnšmekry. Pravidelní návštěvníci krásetínských koncertů mohli slyšet sólové vystoupení Vladimíra Václavka.

 

 

 

 

16.6. - 18:00 - Zuby nehty

 

Zuby nehty xNezaměnitelná poetika textů, hravé melodie a typický zvuk jsou hlavními poznávacími znameními převážně dámského ansámblu, jehož historie sahá do začátku 80. let. Pamětníci znají kapelu pod názvem Plyn, později Dybbuk. V 90. letech se ustálilo obsazení i název Zuby nehty. Legenda české rockové alternativy přijíždí do Krásetína vůbec poprvé. Dámy přivezou nejen své poslední povedené album Kusy z roku 2014, ale také mnohé další oblíbené, lehce provokativní písně. 

 

 

 

21.7. - 18:00 - Květy    

 

Kvety xKapely Květy stihla od vydání debutového alba z roku 2000 nabrat široké zástupy posluchačů. Poetické texty, naléhavý zpěv, energické vystupování a v posledních letech také stále více experimentální projev si budete moci vychutnat v polovině léta na statku U kuchařů. Zástupci současné brněnské alternativní scény přijedou do Krásetína vůbec poprvé!

 

 

 

 

 

11.8. - 18:00 - Jan Hrubý, Sean Barry, Ondřej Fencl

 

HrubyJana Hrubého znají posluchači nejen jako doprovodného houslistu Vladimíra Mišíka, Luboše Andršta a Michala Prokopa, ale také jako svébytného, samostatného interpreta se zálibou v klasické nebo keltské hudbě. Legenda českého bigbítu přijede do Krásetína oslavit své sedmdesáté narozeniny, v doprovodu kytaristy a klávesisty Ondřeje Fencla a Seana Barryho, hráče na keltskou harfu z anglického Newcastlu.

 

 

 

 

25.8. - 18:00 - Satisfvcktion

 

satisfvcktionje kapela s  více jak 25-letou bohatou historií a s nespočetem odehraných  koncertů jak v České republice tak po celé Evropě. Na kontě má pět studiových alb, vítězství v celonárodní hudební soutěži ROCK MADE IN GAMBRINUS, koncerty po boku legendárních světových  kapel KISS, FAITH NO MORE, WALTARI, DOG EAT DOG.

Akustické provedení koncertů je doplněno o stálé hosty jakými jsou legendární kytarista Miloš Švec který doprovází Janu Petrů a Romana Dragouna a skvělý klávesista Michael Říha ze skupiny Pub Animals.

Přijďte si poslechnout akustickou verzi koncertu na které zazní kromě vlastní tvorby i legendární věc od Johnnyho Cashe "hurt".  V Krásetíně přivítáme muzikanty z Holubova a blízkého okolí.

 

  8.9. - 17:00 - Vašek Koubek

 

Koubek xSvérázná osobnost české folkové scény už s harmonikou na krku nahrál více než desítku autorských desek. Písničkář a šiřitel radosti ze života hledá inspiraci v přírodě, venkově i humoru, pod kterým se ukrývají i vážnější vrstvy. Příznivcům své klasické koubkovské poetiky a specifického projevu přijede do Krásetína zlepšit náladu s nastupujícím podzimem. Vašek odstartoval před deseti lety koncerty na statku U Kuchařů, byl prvním muzikantem, který se svou harmonikou rozdával radost na krásetínském dvoře

 

 

 

29.9. - 20:00 - Justin Lavash

 

Na pomezíjustin lavash x blues, folku a jazzu se pohybuje tvorba londýnského rodáka, který nezná hranice v hudbě ani na životní mapě. Britský muzikant žijící v České republice spolupracoval třeba s Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou nebo Michalem Horáčkem. Na kontě má také vlastní sólová alba vyznačující se hlubokým, procítěným hlasem a bluesovou slidovou kytarou. Sezónu 2018 na statku U kuchařů uzavře Justin poslední víkend v září. V hospodě U Kuchařů poprvé vystoupil ještě dříve než započaly pravidelné koncerty na statku. Před dvěma lety zahrál na skvělém koncertě společně s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavěnkovou.