Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2018

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

 

 

28.4. - 18:00 - Kon Sira - Kateřina Garcia, Luboš Malina, Pepa Malina, Tomáš Liška 

 

Konsira 1Unikátní repertoár, ve kterém se propojuje hispánský jazykový a hudební odkaz s melodikou Balkánu a východního Středomoří, prvky folku, country a jazzu. Jedinečný posluchačský zážitek hned na začátek letošní sezóny U kuchařů. Muzikanti, kteří se vzájemně ovlivňují, hrají skvělou muziku, nezařaditelnou do předepsaných škatulek. Do Krásetína zavítá soubor jedinečných hudebníků, některé znáte ze skupiny Druhá tráva Roberta Křesťana. Kontrabasistu Tomáše Lišku jste mohli slyšet v seskupení s Martou Töpferovou. Do Krásetína zavítá Kateřina Garcia – zpěv, Luboš Malina - banjo, klarinet, tarogato, kaval, Tomáš Liška – kontrabas, Pepa Malina – housle.

 

www.konsira.com

 

19.5. - 18:00 - Olin Nejezchleba & KyBaBu - Norbi Kovács, Vláďa Pavlíček,

                         Pavel Skála, Jirka Zelenka

 

olin nejezchlebaOlinRockový violoncellista, baskytarista, houslista, nebo nejlépe multiinstrumentalista, dlouholetý člen kapely Vladimíra Mišíka Etc..., ale také originální skladatel, textař a zpěvák. Olin Nejezchleba vydal v roce 2017 své druhé sólové album Nečekaná návštěva, plné silných příběhů i osobitého vtipu.
V Krásetíně již vystoupil v ojedinělém triu s Petrem Skoumalem a Norbi Kovácsem nebo jako vedoucí osobnost  Blues Sessionu. Tentokrát zavítá ke Kuchařům s příležitostným seskupením KyBaBu. Doprovodí jej spoluhráči z Etc...Pavel Skála, Jirka „Zelí“ Zelenka, Vladimír Pavlíček a kytarista z Tria Ivana Hlase, Norbi Kovács. Věříme, že si Olinovu Nečekanou návštěvu užijeme na prosluněném krásetínském dvoře.

 

http://www.olinnejezchleba.cz/

 

2.6. - 18:00 - Dunajská vlna - Vladimír Václavek, Josef Ostřanský

 

Odkaz zaniklé brněnské kapely Dunaj, kdysi jednoho z nejoriginálnějších domácích hudebních uskupení, po letech opět oživili dva zakládající členové – kytarista a baskytarista Vladimír Václavek a kytarista Josef Ostřanský. Jako opravdová dunajská vlna se tak v prostorách krásetínského statku rozlijí písně se základy v mnoha různých rovinách kvalitní rockové hudby nejen pro pamětníky, ale také pro všechny ostatní hudební fajnšmekry. Pravidelní návštěvníci krásetínských koncertů mohli slyšet sólové vystoupení Vladimíra Václavka.

 

16.6. - 18:00 - Zuby nehty

 

Zuby nehty xNezaměnitelná poetika textů, hravé melodie a typický zvuk jsou hlavními poznávacími znameními převážně dámského ansámblu, jehož historie sahá do začátku 80. let. Pamětníci znají kapelu pod názvem Plyn, později Dybbuk. V 90. letech se ustálilo obsazení i název Zuby nehty. Legenda české rockové alternativy přijíždí do Krásetína vůbec poprvé. Dámy přivezou nejen své poslední povedené album Kusy z roku 2014, ale také mnohé další oblíbené, lehce provokativní písně. 

 

 

 

21.7. - 18:00 - Květy    

 

Kvety xKapely Květy stihla od vydání debutového alba z roku 2000 nabrat široké zástupy posluchačů. Poetické texty, naléhavý zpěv, energické vystupování a v posledních letech také stále více experimentální projev si budete moci vychutnat v polovině léta na statku U kuchařů. Zástupci současné brněnské alternativní scény přijedou do Krásetína vůbec poprvé!

 

 

 

 

 

11.8. - 18:00 - Jan Hrubý, Sean Barry, Ondřej Fencl

 

Jana Hrubého znají posluchači nejen jako doprovodného houslistu Vladimíra Mišíka, Luboše Andršta a Michala Prokopa, ale také jako svébytného, samostatného interpreta se zálibou v klasické nebo keltské hudbě. Legenda českého bigbítu přijede do Krásetína oslavit své sedmdesáté narozeniny, v doprovodu kytaristy a klávesisty Ondřeje Fencla a Seana Barryho, hráče na keltskou harfu z anglického Newcastlu.

 

25.8. - 18:00 - Satisfvcktion

 

satisfvcktionje kapela s  více jak 25-letou bohatou historií a s nespočetem odehraných  koncertů jak v České republice tak po celé Evropě. Na kontě má pět studiových alb, vítězství v celonárodní hudební soutěži ROCK MADE IN GAMBRINUS, koncerty po boku legendárních světových  kapel KISS, FAITH NO MORE, WALTARI, DOG EAT DOG.

Akustické provedení koncertů je doplněno o stálé hosty jakými jsou legendární kytarista Miloš Švec který doprovází Janu Petrů a Romana Dragouna a skvělý klávesista Michael Říha ze skupiny Pub Animals.

Přijďte si poslechnout akustickou verzi koncertu na které zazní kromě vlastní tvorby i legendární věc od Johnnyho Cashe "hurt".  V Krásetíně přivítáme muzikanty z Holubova a blízkého okolí.

 

  8.9. - 17:00 - Vašek Koubek

 

Koubek xSvérázná osobnost české folkové scény už s harmonikou na krku nahrál více než desítku autorských desek. Písničkář a šiřitel radosti ze života hledá inspiraci v přírodě, venkově i humoru, pod kterým se ukrývají i vážnější vrstvy. Příznivcům své klasické koubkovské poetiky a specifického projevu přijede do Krásetína zlepšit náladu s nastupujícím podzimem. Vašek odstartoval před deseti lety koncerty na statku U Kuchařů, byl prvním muzikantem, který se svou harmonikou rozdával radost na krásetínském dvoře

 

 

 

29.9. - 20:00 - Justin Lavash

 

Na pomezíjustin lavash x blues, folku a jazzu se pohybuje tvorba londýnského rodáka, který nezná hranice v hudbě ani na životní mapě. Britský muzikant žijící v České republice spolupracoval třeba s Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou nebo Michalem Horáčkem. Na kontě má také vlastní sólová alba vyznačující se hlubokým, procítěným hlasem a bluesovou slidovou kytarou. Sezónu 2018 na statku U kuchařů uzavře Justin poslední víkend v září. V hospodě U Kuchařů poprvé vystoupil ještě dříve než započaly pravidelné koncerty na statku. Před dvěma lety zahrál na skvělém koncertě společně s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavěnkovou.