Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2017

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 19.8. - 18:00  Jarda Svoboda "Traband" - sólové vystoupení

 

Živelná kapela Traband hrála v Krasetíně před několika lety. V současné době toto uskupení přestalo koncertovat, ale Jarda Svoboda, zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a hlas kapely Traband se vydal na svou vlastní sólovou pouť. Těšme se na Traband v novém hávu, anebo spíše karoserii? Jarda Svoboda už nedává své texty přehlušit dechnem, které nenechalo žádného posluchače klidným. Ba naopak, přijďte se zaposlouchat do jeho smysluplných a hlubokých textů v klidném a přitažlivém hudebním aranžmá. Slovo a slova jsou Jardovou hlavní inspirací, na počátku bylo slovo, a jak sám říká: „Písně jsou jako vždy adresné. Za většinou mých písniček je někdo konkrétní.“ Snad uslyšíme i píseň věnovanou Václavu Havlovi: „Slova jsou přímo inspirovaná Havlovým esejem Slovo o slovu. I po těch letech stále aktuální. Myslím, že slovo je tím klíčem, silou i zbraní. Věřím v sílu slova.“

 

https://www.youtube.com/watch?v=bgIuJh35pjI

 

9.9. - 17:00 Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Dorka Bárová

 

Lenka Dusilová se k nám s láskou a otevřeným srdcem vrací, na což jsme náležitě hrdí a za což jí i všem posluchačům děkujeme! A je zas se na co těšit! Lenka své fanoušky i hudební kritiky stále překvapuje. Na náležitě oceněné album z roku 2011 Baromantika (Lenka získala cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku) a Live at Café v lese z roku 2013 (taktéž oceněno Andělem) navazuje nové a svěží album V hodině smrti. Projev Lenky Dusilové se stále vyvíjí, má myšlenku a hloubku, vlastní jazyk, zvuk a duši. „Lenka si už dlouho dělá muziku po svém tak, jak ji cítí, a to, že ví, že je na správné cestě, dokládají její desky. Najít mezi nimi špatnou by se vám nepodařilo. Na takové nemá Lenka čas. Ty nenahrává.“ (http://musicserver.cz). Společně s Baromantikou vznikl nevšední hudební projekt, ve kterém se i jiní soběstační a svébytní hudebníci mají možnost propojit a projevit, jsou spoluautory i spolutvůrci.

Na krasetínský dvůr tedy podruhé zavítá Beata Hlavenková, špičková klavíristka, skladatelka a zpěvačka, která je jednou z vůdčích

osobností české jazzové a alternativní hudební scény. Dalším hostujícím je Dorka Bárová z Tara Fuki, violoncellistka, kterou jste v Krasetíně měli možnost slyšet před několika lety. A tak si nenechte ujít tento magický zážitek tří hudebních mistryň!

 

https://www.youtube.com/watch?v=eZYoezR8nCo