Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2020

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

25.4. - 18:30  Mirek Kemel, Vladimír Javorský, Jarda Svoboda

 

Výtvarník Mirek Kemel je známý jako autor aktuálních kreslených vtipů, které dokážou charakterizovat nejen politickou scénu, ale i celou naši společnost. Ne všichni ale ví, že je také písničkář. Stejné přesahy, ale i umění trefné pointy a schopnost vystihnout ve zkratce to podstatné mají i jeho skladby, byť jsou mnohem vážnější, zemitější. Mirek Kemel je vypravěčem silných příběhů. Jeho písně doprovázené většinou akordeonem a kytarou se pohybují od melancholických balad přes šanson až po chytlavý šraml. Umí být sugestivní, naléhavý, ale i veselý až rozpustilý. Jeho texty jsou jednoduché, zároveň vždy přesvědčivé a uvěřitelné. Společně s ním zahraje a zazpívá všestranný herec, muzikant, ale i osobitý výtvarník Vladimír Javorský. Minulé léto jste měli možnost slyšet tyto dva muzikanty s celou kapelou. Letos se na statek U Kuchařů rádi vrátí, s hostem. Na harmonium nám zahraje autorské písně a šansony Jarda „Trabandita“ Svoboda. Jarda Svoboda se do Krásetína rád vrací. Poté, co rozpustil kapelu Traband, se vydal na sólovou dráhu. Přijďte se zaposlouchat do jeho smysluplných a hlubokých textů v klidném a přitažlivém hudebním aranžmá. Spolu s Mirkem a Vladimírem nepřijíždí náhodou, jsou přátelé lidsky i hudebně a budeme mít možnost slyšet tyto tři hudební osobnosti částečně i ve společném programu.

 

9.5. - 19:00 THE PACK AD  kapela z Kanady

 

Zkušené duo z Vancouveru hrající výbušnou směs garážového rocku, new wave, punku a blues. Jejich živá vystoupení jsou pověstná svou živelností a masivním zvukem, který dokáží vytvořit tyto dvě mladé dámy

 

Koncert pořádá charita Třeboň

 

23.5. - 18:00  Druhá tráva s Robertem Křesťanem

 

Legendární kapelu Druhá tráva není nutno příliš představovat. Založili ji v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Hned od svého vzniku byla řazena mezi špičku folk&country. Ovšem repertoár je podstatně pestřejší. V Krásetíně jste měli možnost slyšet multiinstrumentalistu Luboše Malinu spolu s vynikajícím kontrabasistou Tomášem Liškou a Kateřinou Garcia. Letos se nám podařilo pozvat kompletní sestavu Druhé trávy s Robertem Křesťanem, zahrají průřez tvorby kapely za čtvrtstoletí své existence.

Vystoupí ve složení: Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara, Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály, Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály, Radek Hlávka - kytara, vokály, Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara, Martin Novák - bicí, perkuse, cajon.

Držme si palce, aby kapela mohla zahrát na prosluněném dvoře statku U Kuchařů. Pokud by počasí nepřálo, máme v záloze sál v Holubově.


  6.6. - 18:00  Jiří Dědeček, Honza Burian

 

V letech 1974 – 1985 společně absolvovali přes tisíc vystoupení po celé republice. Tvořili písničkářskou, dnes již rozpadlou dvojici. V Krásetíně vystoupili každý zvlášť, v počátcích našeho kulturního snažení. Jiří hrál u rybníčka akusticky své lyrické písně, slovní hříčky a francouzské šansony Georgese Brassense či Jacquese Brela. Jan přijel za deště a vyprávěl a hrál v zaplněné hospodě. Jeho koncerty nejsou typickými koncerty, mezi písničkami vypráví zážitky z cest. V současné době vystupuje s několika formacemi, je průvodcem, spisovatelem, moderátorem, duchovním otcem sdružení Osamělých písničkářů. Po mnoha letech, kdy se jejich společné cesty rozdělily, se občas sejdou ke společnému vystoupení. Můžeme se těšit na večírek „rozpadlé dvojice“ plný hudby, poezie a humoru.


20.6. - 18:00  Honza Hrubý, Joe Kučera, Jesse Ballard

 

Výjimečný houslista Honza Hrubý je pravidelným hostem krásetínských hudebních setkání. Vždy ovšem přijíždí s odlišnými spoluhráči a s jiným programem. Roztančil dvůr s Kukulínem, hrál s legendami big beatu Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem, doprovázel Vladimíra Mišíka či Vladimíra Mertu. Letos se na něj můžeme těšit v mimořádném obsazení mezinárodního tria: s kalifornským folkrockovým zpěvákem, kytaristou Jessem Ballardem a berlínským jazzovým saxofonistou Joem Kučerou v hudebním projektu "Společné světy“. Jesse Ballard se narodil v San Francisku, ale jeho muzikantský život jej udržuje téměř permanentně na cestách. Evropa, Asie, Severní Amerika. Pódium sdílel třeba i s takovými legendami, jako jsou Joe Cocker nebo Robert Palmer. Joe Kučera hrál v prvních sestavách Framus Five Michala Prokopa a dnes je jejich občasným hostem. Koncert tria je postaven na autorských písních Jesse Ballarda doplněných několika covery (Dylan, Charles, Van Morrison), nacvičené části se střídají s právě improvizovanými pasážemi, kde se odráží momentální nálada a emoce nejen samotných muzikantů, ale i diváků. Každý koncert je proto trochu jiný, každý má svoji specifickou atmosféru.


18.7. - 19:00  Energit


  8.8. - 18:00  Půl Jablkoň


22.8. - 18:00  Beata Hlavenková, Oskar Törok

 

29.8. - 18:00 St. JOHNNY

 

Jan Stehlík - kytara, zpěv
Zdeněk Wimpy Tichota - basa
Pavel Plánka - bicí


12.9. - 17:00  Epydemie Trio


19.9. - 17:00  Olin Nejezchleba, Norbi Kovács, Pavel Fischer