Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2020

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Koncertní sezónu zahájíme 6.6. v 18.00, dle plánovaného programu vystoupí Jiří Dědeček a Honza Burian. Vzhledem k uzavření hranic a omezeným možnostem pořádání kulturních akcí jsme museli přesunout některé koncerty. Bohužel nepřijedou zahraniční muzikanti, na které jsme se těšili Joe Kučera a Jesse Ballard. Musíme dodržet hygienická a další opatření, která se týkají sdružování většího počtu osob.
20.6. přijede zahrát Mirek Kemel s Vladimírem Javorským a Honza Hrubý zahraje k poslechu a tanci s Rudou Hálkem 4.7. 2020.
Další koncerty budou již podle plánovaného programu.
 

 

 

Milí přiznivci kulturních akcí na statku U Kuchařů,
do poslední chvíle jsme čekaly na vyjádření vlády k uvolňování opatření v rámci nouzového stavu.
 Bohužel musíme zrušit i vrcholný koncert letošní sezóny - 23.5. Druhou trávu s Robertem Křesťanem.
Ještě není jasné zda a za jakých podmínek bude možné uspořádat další koncerty letošní sezóny. Bližší informace zveřejníme na webových stránkách a na facebooku. Stále věříme, že alespoň část sezóny proběhne podle programu.

Přejeme vám hodně zdraví a budeme se těšit na setkání s vámi.
Alena & Alena

 

 

 

6.6. - 18:00  Jiří Dědeček, Honza Burian

 

V letech 1974 – 1985 společně absolvovali přes tisíc vystoupení po celé republice. Tvořili písničkářskou, dnes již rozpadlou dvojici. V Krásetíně vystoupili každý zvlášť, v počátcích našeho kulturního snažení. Jiří hrál u rybníčka akusticky své lyrické písně, slovní hříčky a francouzské šansony Georgese Brassense či Jacquese Brela. Jan přijel za deště a vyprávěl a hrál v zaplněné hospodě. Jeho koncerty nejsou typickými koncerty, mezi písničkami vypráví zážitky z cest. V současné době vystupuje s několika formacemi, je průvodcem, spisovatelem, moderátorem, duchovním otcem sdružení Osamělých písničkářů. Po mnoha letech, kdy se jejich společné cesty rozdělily, se občas sejdou ke společnému vystoupení. Můžeme se těšit na večírek „rozpadlé dvojice“ plný hudby, poezie a humoru.


20.6. - 18:00  Mirek Kemel , Vladimír Javorský

 

Letošní sezónu měl zahájit koncem dubna ojedinělý koncert písničkáře, šansoniéra, karikaturisty a malíře Mirka Kemela. Mirek je v Krásetíně již stálým hostem, rád se sem vrací a jeho koncerty jsou mimořádným zážitkem. Letos měl vystoupit s příležitostným hostem a spoluhráčem, všestranným hercem a muzikantem Vladimírem Javorským. V triu s nimi měl zahrát na harmonium textař, kterého publikum zná především z kapely Traband, Jarda „Trabandida“ SvobodaBohužel vše dopadlo jinak, než jsme původně plánovali. Od poloviny března do začátku června byl svět uvržen do karantény a izolace. Měli jsme obavu, že budeme muset zrušit celou sezónu. Nakonec se podařilo snad větší část koncertů zachránit. Druhým hostem bude právě Mirek Kemel s Vladimírem Javorským. Vzhledem k přísným opatřením jsme zvolili pouze komorní duo. Můžeme se těšit na starší i nové písně, které Mirek vytvořil právě v době nuceného volna.

 

 4.7. - 18:00  Honza Hrubý, Ruda Hálek

 

Výjimečný houslista Honza Hrubý je pravidelným hostem krásetínských hudebních setkání. Vždy ovšem přijíždí s odlišnými spoluhráči a s jiným programem. Roztančil dvůr s Kukulínem, hrál s legendami big beatu Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem, doprovázel Vladimíra Mišíka či Vladimíra Mertu.

Dlouho jsme domlouvali mezinárodní obsazení navázané na turné s Jesse Ballardem a Joe Kučerou. Vzhledem k dlouhému období izolace v karanténě museli zahraniční muzikanti zrušit turné.

Abychom nemuseli Honzovu návštěvu Krásetína odvolat, domluvili jsme komorní koncert Honzy Hrubého s akordeonistou Rudou Hálkem. Vrátí se k nám část Kukulínu, budete si moci zatančit i rozjímat při keltské hudbě dvou živelných muzikantů.


18.7. - 19:00  Energit

 

Energit založili v roce 1973 kytarista Luboš Andršt, zpěvák Ivan Khunt, bubeník Jaroslav Erno Šedivý a baskytarista Vladimír Padrůněk. Tato první bluesrocková až hardrocková sestava neměla z důvodu zákazů hraní a následné emigraci Šedivého a Khunta dlouhé trvání. V polovině 70. let byl zvuk Energitu silně ovlivněn kapelami jako Mahavishnu Orchestra, navíc obohacen o dechovou sekci. V novém století začal Energit s novou energií znovu koncertovat. Svým bluesrockovým zvukem navazuje na kořeny původního Energitu ze začátku 70. let. Kapela v dubnu roku 2017 vydala úspěšné album Time’s Arrow a rozjela se po klubech a festivalech. Legendární kytarový mág Luboš Andršt v Krásetíně již hrál s Triem Michala Prokopa a Honzy Hrubého, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jirka „Zelí“ Zelenka s Blues Sessionem. Můžeme se těšit na hvězdné obsazení: Luboš Andršt – kytara, Jan Holeček - zpěv a hammond B3, Vladimír „Guma“ Kulhánek – baskytary, Jiří „Zelí“ Zelenka – bicí.


  8.8. - 18:00  Půl Jablkoň

 

Je nejmladší a nejmenší odnoží legendární skupiny Jablkoň, která neúnavně brázdí hudební vody (od folku a rocku přes jazz až po vážnou hudbu) již více než 30 let. Jablkoň v kompletní sestavě jsme také přivítali na podiu krásetínského dvora. Nejmenší odnož Jablkoně - Půljablkoň - tvoří frontman a zakladatel Jablkoně Michal Němec a fenomenální zpěvačka Marie Puttnerová. Duo vzniklo počátkem roku 2014 a na podzim téhož roku uvedli nové CD, které mělo premiéru na festivalu v Hradci nad Moravicí. S duem spolupracuje také špičkový výtvarník, grafik a hudebník Jaromír Švejdík. Kromě písní z uvedeného alba hraje i pozapomenuté písně z repertoáru Jablkoně, kterým Marie Puttnerová svým krystalicky čistým hlasem vdechla zcela novou a neopakovatelnou energi


22.8. - 18:00  Beata Hlavenková, Oskar Törok

 

Beatu Hlavenkovou nemusíme krásetínskému publiku dlouze představovat. Hrála u nás již v několika sestavách, s Lenkou Dusilovou, Dorkou Bárovou, Justinem Lavashem. Při každé příležitosti představila jiný repertoár a jinou hudební tvář. Letos přijede s vlastním programem v doprovodu výrazného jazzového trumpetisty Oskara Töroka. Představí především písně z nového, velmi ceněného alba Sně. I když se deska jmenuje Sně, což vedle snění může evokovat pí-sně i bá-sně, jedná se ve skutečnosti spíše o skladby než o písničky. Na tomto albu vystupuje v roli virtuozní pianistky a klávesistky, ale nově také zpěvačky. Zhudebnila lyrické básně Bohuslava Reynka, ale i své vlastní verše a texty své blízké kolegyně z dua Tara Fuki Dorky Bárové. Čeká nás výjimečný hudební zážitek, který lze jen těžko zařadit do hudebních škatulek. Přijďte prožít společně s Beatou a Oskarem snový krásetínský podvečer.

 

29.8. - 18:00 St. JOHNNY

 

Jan Stehlík - kytara, zpěv
Zdeněk Wimpy Tichota - basa
Pavel Plánka - bicí


12.9. - 17:00  Epydemie Trio

 

Jihočeská skupina Epydemie si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata. Za desku Kotlina získala kapela žánrovou cenu Anděl 2015. Na tomto monotematickém albu zpracovala životní příběhy osobností československých dějin 20. století (Adolfa Opálky, Milady Horákové, Jana Palacha, Josefa Mašína a dalších). Loni vyšlo album Milé děti, které se dotýká současnosti a toho, čím kapela momentálně žije. Díky písním můžete se třemi rodiči prožít vzlety do výšin, strmé pády, úspěchy i průšvihy, lásky, touhy a příchod dětí, které obrací životy naruby. Do Krásetína se vrací téměř na domácí půdu, dobře znají Holubov a okolí. Zavítají k nám v Triu, které tvoří Lucie Vlasáková, kontrabas a zpěv, Mirek Vlasák, akustická kytara, zpěv a Jan Přeslička, zpěv, akustická a elektrická kytara. S kapelou pravidelně vystupuje i kytarista Pepa Štěpánek, kterého jsme slyšeli na skvělém koncertě s Petrem Linhartem, a bubeník David Landštof, který doprovodil na jednom z prvních koncertů Lenku Dusilovou. Epydemii držíme palce, neboť je nominována na cenu Anděl, ve velmi vážené společnosti s Vladimírem Mišíkem a Beatou Hlavenkovou.


19.9. - 17:00  Olin Nejezchleba, Norbi Kovács, Pavel Fischer