Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2019

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

24.8. - 18:00  John Slim Houtbraken & Milan Schmidt & Kamil Němec / Dan Hubáček

 

John Slim Houtbraken je osobitý kytarista a zpěvák z Rotterdamu. Bluesovou atmosféru nasál při službě na lodi v Mexickém zálivu od námořníků, kteří si krátili dlouhé večery na palubě kytarovým blues. Od té chvíle se jeho muzikantský rukopis vyvíjel tak, jak se vyvíjel jeho život. Osud se s ním nikdy nemazlil a jeho bluesová výpověď působí velmi autenticky. Široký záběr Johna Slima nabízí jak teskné slide – blues, tak i bluesrockovou polohu, například v coverech Jimi Hendrixe. Jeho vystoupení nestačí jen slyšet. Musíte ho prožít.John Slim Houtbraken je osobitý kytarista a zpěvák z Rotterdamu. Bluesovou atmosféru nasál při službě na lodi v Mexickém zálivu od námořníků, kteří si krátili dlouhé večery na palubě kytarovým blues. Od té chvíle se jeho muzikantský rukopis vyvíjel tak, jak se vyvíjel jeho život. Osud se s ním nikdy nemazlil a jeho bluesová výpověď působí velmi autenticky. Široký záběr Johna Slima nabízí jak teskné slide – blues, tak i bluesrockovou polohu, například v  coverech Jimi Hendrixe. Jeho vystoupení nestačí  jen slyšet. Musíte ho prožít.


31.8. - 18:00  Eva Mišíková & E+Mausy

 

Básnířka, překladatelka a zpěvačka Eva Mišíková tvoří spolu s doprovodnými muzikanty (zvanými Mausy) jádro ryze undergroundového tělesa E+Mausy. Svou zkušebnu má kapela nedaleko benediktinského „emauzského“ opatství v Praze. Ze spojení Eviných básní a sklepních improvizací Mausů zde postupně spatřily denní světlo svébytné a ucelené skladby, hudební variace a texty tu k osvěžení, tu k zamyšlení…

Eva občas vystupuje i s rodinným hudebním „klanem“ Mišíků, pod názvem Nechte zpívat Mišíky. S legendárním muzikantem, Eviným manželem Vladimírem, synem Adamem a zpívající herečkou Bárou.


7.9. - 17:00    Slávek Janoušek & Luboš Vondrák, Olin Nejezchleba & Norbi Kovács

 

Folkař Slávek Janoušek vydal nedávno své nové album Tohle je vzkaz, jehož ústředními tématy jsou věk, čas a jeho plynutí. V Krásetíně ho doprovodí tradiční spoluhráč, kytarista Luboš Vondrák. Slávek s Lubošem se minulý rok sešli na jednom pódiu při improvizovaném hraní s violoncellistou Jaroslavem OLINEM Nejezchlebou a fenomenálním kytaristou Norbi Kovácsem. Olina s Norbim krasetínskému publiku nemusíme příliš představovat. Vystoupili u nás v několika formacích, jmenujme alespoň vzpomínku na Trio s Petrem Skoumalem nebo loňský koncert nového uskupení KyBaBu.


28.9. - 20:00  Petr Linhart & Josef Štěpánek - v hospodě

 

Písničkář, poutník, milovník krajin a jejich příběhů a představitel stylu landscape folk, který svou hudbu sám pojmenoval – to vše a mnohem víc je Petr Linhart. V interiéru hospody U Kuchařů vystoupí na závěr koncertní sezony v duu se špičkovým multižánrovým kytaristou Josefem Štěpánkem. Jejich jedinečná společná vystoupení jsou dle vlastních slov koncertní variantou na půli cesty mezi komorním sólovým recitálem a bohatým zvukem celé kapely.