Program na rok 2024

 

13.4. od 20.00 Pepa Pelán – kytara, zpěv.

 

Písničkář Pepa Pelán na svém recitálu zahraje písně z alba Parádní mejdan a ...Na zdraví, ale i jiné. K zamyšlení i k pobavení proložené humorným slovem a nadsázkou. Koncert bude v hospodě.

 

4. 5.   v 18.00  Marie Puttnerová & Martin Novák & Jakub König

 

Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se po české hudební scéně v originálních sestavách Jablkoň, Půljablkoň a Zvíře jménem Podzim, a Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, David Dorůžka Trio) se propojili, aby vytvořili společný hudební svět tvořený nejen autorskými písněmi Puttnerové, ale i svět, ve kterém mohou zaznít střípky zhudebněné poezie křehkého Jana Zahradníčka či surreálního Vlastimila Třešňáka.

V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyšlo 28. dubna 2023 debutové album Marie s názvem Laila tov. Album natočila Marie společně se svou kapelou, kterou kromě Martina Nováka tvoří Petr Uvira a Martin Brunner.

V Krasetíně Marie vystupovala několikrát společně s Michalem Němcem a Půljablkoní.

Letošní sezónu zahájí v duu s Martinem Novákem a představí písně z nového alba Laila Tov.

Na krasetínském dvoře poskytujeme prostor pro prolínání hudebních směrů a zveme hosty v nezvyklých formacích. Společně s Marií uslyšíme na společném pódiu Jakuba Königa.

Jakub zahraje část koncertu svůj sólový program. V části se propojí ve společném vystoupení s Marií a Martinem. Marie zpívala také v Jakubově velmi úspěšném projektu Zvíře jménem Podzim.

Písničkář a malíř Jakub König pochází z České Lípy, kde v roce 1994 založil kapelu Obří broskev. Ta za téměř 17 let své existence vydala tři alba a pak v tichosti usnula.

V roce 2011 se k životu probudil maskovaný kuchař KITTCHEN.

V roce 2016 inicioval König vznik kapely Zvíře jménem Podzim, složené z výrazných osobností tuzemské alternativní scény. Kapela se rychle stala vyhledávanou koncertní událostí a její druhé album ZÁŘÍ získalo v roce 2019 hned dvě Ceny Anděl.

V září 2023 vydal Jakub u Animal Music svou první sólovou desku Hvězdy, kterou společně produkovali Petr Ostrouchov a Aid Kid. Žánrově pestrá nahrávka osciluje mezi taneční elektronikou a psychedelickým popem a nabízí hned několik cest, jak se s ní vypořádat naživo.

Na sólových koncertech Jakub König čerpá jak z repertoáru všech tří kapel, tak ze své sólové desky Hvězdy. Ať už se jedná o klasické “písničkářské” hraní s akustickou kytarou, ambientní set plný převalujících se hlukových stěn, minimalistickou elektroniku nebo mix improvizace a čtení z některé z knih.

Potichu i nahlas. Temně i s něhou. Podle místa, času i atmosféry.

Nechme se překvapit, kterým směrem bude Jakuba inspirovat výjimečné prostředí krasetínského dvora a naše vstřícné publikum.

 

25. 5. v 18.00  Jedlinský & Fischer Duo

 

Pavel Fischer s Jakubem Jedlinským jsou také našimi pravidelnými hosty. Oba vystupují v rozmanitých seskupeních. Pavel přijel poprvé s Triem NOP, s Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem. V duu s Jakubem zahráli o rok později. Oba jsou velmi všestranní, tak jsme je mohli slyšet v improvizovaném kvartetu právě s Olinem a Norbim.

 

Letos je uslyšíme opět v jejich domovském JSEFIS Duo, v kterém vynikne jejich umělecké cítění, radost z muziky a živého hraní.

 

Tato energická dvojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další.

Oba instrumentalisty svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino music (crossover - lidová a etno hudba, klasická hudba). Vedle Bardolina je můžete znát z

působení ve Škampově kvartetu či Escualo Quintetu (tango nuevo) a v řadě spoluprací s dalšími významnými hudebníky, jako je Iva Bittová, Dagmar Pecková, Kathryn Stott či Jethro Tull.

 

1. 6.   v 18.00  Mirek Kemel & Vladimír Javorský & Tomáš Görtler

 

Mirka Kemela nemusíme v Krasetíně zvlášť představovat. Civilní písničkář, v občanském životě ceněný a osobitý karikaturista, používá mnohovrstevnaté, poetické obrazy, ve kterých zachycuje silné lidské příběhy na pomezí balad, šansonu a blues. Mirek sám hraje na akordeon, kytaru a ukulele. Na statek U Kuchařů již tradičně přijede s vynikajícím hercem, muzikantem, všestranným umělcem Vladimírem Javorským. Pravidelně je doprovází na a

kordeon Tomáš Görtler.

Před dvěma lety vydal Mirek skvělé a velmi ceněné album Vlčí stopy v produkci Petra Ostrouchova. Desku nahrál s mimořádnou kapelou Blue Shadows, s kterou spolupracoval Vladimír Mišík na svých dvou posledních albech Jednou tě potkám a Noční obraz. V současné době má připravené nové skladby a chystá další album se svou kapelou. Krasetínský dvůr a hospodu má Mirek moc rád a naše pozvání nikdy neodmítne. Těšíme se, že nám v červnu zahraje písničky z alba Vlčí stopy a z minulých desek. Současně přiveze i ochutnávku nových skladeb. Koncerty doprovází svými sarkastickými, ale vždy lidskými a laskavými vtipy, v kterých se otiskne současné společenské dění.

 

15. 6. v 18.00  Eva Blondýna Suková

 

Písničkářka, vlastním jménem Eva Suková, vystupuje na folkových (a nejen folkových) pódiích od roku 2016. Kromě vlastní tvorby, která převažuje, má na repertoáru písně Bulata Okudžavy nebo Janis Joplin, které přetextovala do češtiny. Humornou část repertoáru prokládá vážněji míněnými skladbami, ale i u nich je přítomný nadhled a smysl pro hru s češtinou.

Čtyři roky po sobě se stala finalistkou pražské písničkářské soutěže Notování, v roce 2020 postoupila do národního kola Porty v Řevnicích, ve stejném roce vyhrála 2. místo na soutěži Interporta a v roce 2022 byla mezi šesti vybranými finalisty ostravské Zahrady písničkářů.

V roce 2019 vydala sbírku veršů "Zabásni m(n)ě" (Kampe, Praha), v roce 2021 v nakladatelství Galén „Bububu“ a v roce 2022 tamtéž sbírku „Rychlé občerstvení“. Básně publikuje také v literárních časopisech Tvar a Divoké víno. V listopadu 2021 pokřtila také své hudební album „Nevolej mi do nebe!“ (Galén), na kterém spolupracovala s vynikajícím kytaristou Norbim Kovácsem. Eva se poprvé představila krasetínskému publiku minulý rok. Svým vtipem, nostalgií, vážně nevážným vystoupením doslova „zbořila“ hospodu. Pro velký úspěch jsme ji pozvali letos znovu, nenechte si ujít mimořádný koncert.

 

29.6. v 18.00 – Brkovice Boys & Pingie´s Orchestra

 

29.6.  v 18.00  Brkovice Boys, PINGIE´S ORCHESTRA
13.7.  v 18.00  Satisfvcktion

 Skupina Satisfvcktion byla založena v městečku Vyšší Brod a časem se usadila v jihočeské metropoli Českých Budějovicích. Pro kapelu byl zásadní rok 1994, kdy vyšla demonahrávka “Give Me A Gun”, která přinesla větší zájem fanoušků a celé klubové scény. Satis pokračují v aktivitě a nahrávají dvě alba – eponymní (1996) a “Guarantee!” (1998). V průběhu let docházelo k různým změnám v sestavě kapely. Ta se ustálila do dnešní podoby: zpěvák Broňa Míka, kytarista Pavel Těšínský, baskytarista Jan Simota a bubeník Radim Pígl.

Velmi oblíbené jsou jejich unplugged koncerty, které mají jedinečnou atmosféru a ukazují Satis v trochu jiném světle.

V krasetínské hospodě a na dvoře jsme Satis již několikrát slyšeli.

Můžeme se těšit na čistou radost z rockové muziky.

 

20.7.  v 18.30  Kukulín - Jan Hrubý & Ruda Hálek & Jarda Ondráček

 

Houslového mága Honzu Hrubého není třeba zvlášť představovat. V Krasetíně vystupoval v různých sestavách, poprvé jsme jej přivítali v první sezóně s Vladimírem Mišíkem. Několikrát přijel v Triu s Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem a naposledy s Pavlem Marcelem. Doprovázel Vladimíra Mertu a Ondřeje Fencla. Krasetínský dvůr roztančil společně s Rudou Hálkem.

Letos přijede s irskou muzikou a Kukulínem v novém obsazení. Keltská a irská muzika, houslista Honza Hrubý, akordeonista a klávesista Ruda Hálek a violoncellista Jaroslav Ondráček.

 

3. 8.   v 18.00  Vzpomínky na Marsyas - Olin Nejezchleba & Pavel Skála 

 

 

Olin Nejezchleba je pravidelným hostem na krasetínských koncertech. Tentokrát přijede společně s dlouholetým kamarádem, legendárním kytaristou Pavlem Skálou. Olin s Pavlem se s vámi podělí o své vzpomínky a písničky z let, která spolu trávili v hudební skupině Marsyas. Můžete se těšit na reprodukovanou i živou muziku a na

bezprostřední povídání o spolupráci se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou. Hudebníci vzkazují: "PŘIJĎTE, NEŽ TO ZAPOMENEM..." Historie folkrockové skupiny Marsyas sahá až do 70. let. Od té doby se mnohokrát obměnilo její osazenstvo, v němž se vystřídala jména jako Petr Kalandra (zpěv, kytara, harmonika), Oskar Petr (kytara, zpěv), Pavel Skála (zpěv, kytara), Jaroslav Olin Nejezchleba (zpěv, violoncello, baskytara, housle) nebo Jiří Vondráček (zpěv, kytara, perkuse). Jedinou hudebnicí, která v kapele setrvala po celou dobu její existence, je skladatelka, textařka a zpěvačka Zuzana Michnová.

 

17.8.  v 18.00  Malé zuby – Marka Míková & Pavla Jonssonová & Jana Kaplanová

 

Zuby nehty v Krasetíně dobře známe, několikrát kapela roztančila celý dvůr.

V srpnu se můžeme těšit na komorní sestavu Malé Zuby, odnož velké kapely. Přijedou ve složení Marka Míková (elp), Pavla Jonssonová (bg) a Jana Kaplanová (dr, tp). Přivezou nejen zbrusu nové písně, ale uslyšíme také staré zubonehtí songy v trochu odlišném pojetí.

Zavlečou vás do hlubin oceánů mezi narvaly a pak vás vezmou na procházku do minulosti přes Negrelliho viadukt až na Veleslavín. Budete se ztrácet v krajině, na rukou pouta a bude se vám chtít poslouchat zas a znova.

Malé zuby se ženou dál – tak přijďte, ať je neminete.

V říjnu 2023 vydali u Indiesrecords.cz nové CD s názvem Pouta. Nechte se spoutat a rozletět jejich živou muzikou.

 

31.8.  v 17.00  Jiří Maršíček & Milan  Schmidt &  Oliver Lipenský &  Jan  Kořínek &  Osian  Roberts

 

Projekt plný improvizací a bluesového cítění. Zjistíte, jak moc máte blues v sobě, i když jste to třeba ani netušili. Přeneste se do atmosféry zakouřených bluesových klubů, nechte se pohltit blues tak, jako tahle parta.

Na statku U Kuchařů je přivítáme v mezinárodní sestavě.

Za podporu tímto koncertem děkujeme starostovi Obecního úřadu Holubov.

Jiří Maršíček – kytara a zpěv

Mladý, nesmírně talentovaný kytarista, který fascinuje diváky po celém světě

neuvěřitelným ovládáním kytary a zpěvu.

Během své hudební cesty si vytvořil styl a zvuk, který čerpá převážně z blues, ale nechává se inspirovat i kořeny soulu a funku.

Jan Kořínek – Hammond

Multiinstrumentalista, skladatel a producent. Patří k nejvýraznějším hráčům na

hammondy u nás. Hraje ale také na piano, občas na kytaru, baskytaru.

Spolupracuje s celou řadou vynikajících jazzových muzikantů, vystupuje v bluesových a jazzových klubech i na větších festivalech nejen u nás, ale po celém světě.

Osian Roberts (Wales ) – tenor sax

Skvělý saxofonista, skladatel a aranžér. Je vyhledávaným a nesmírně

talentovaným hráčem, který cestuje po celém světě.

Milan Schmidt – baskytara

Prošel kapelami napříč žánry. Od rockových Primátor Dittrich, přes bluesové

St.Johnny až po poprockový Tomáš Průša Band. Doprovázel řadu zahraničních

hvězd a v různých sestavách se pravidelně a rád vrací na krasetínské pódium.

 

 
7.9.    v 17.00  Vladimír Václavek & Petr Tichý

 

 

Vladimír Václavek patří bezesporu k nejvýraznějším postavám české hudební scény. Jeho hudba je a vždycky byla něčím jiná, nekompromisně silná. S Pavlem Fajtem zakládá legendární skupinu Dunaj, dále Rale (CD Twilight /Soumrak, VRM a je u zrodu skupin Čikori, s níž společně s Ivou Bittovou natáčí výjimečné CD Bílé inferno. Hraje na prestižních festivalech v Evropě i v zámoří. Hudebně se podílí, tančí a hraje v japonskofrancouzskočeském souboru Kublaï Khan Investigation. Natáčí svá sólová CD, která také hraje na koncertech. Na statku U Kuchařů hrál poprvé sólový koncert, po několika letech přijel společně s kytaristou Pepou Ostřanským a představili projekt Dunajská vlna. S Pepou a bubeníkem Pavlem Koudelkou obnovili proslulou rockovou kapelu Dunaj, která v současné době slaví úspěchy na domácí i zahraniční scéně.

Do Krasetína zavítá potřetí s komorním projektem společně s kontrabasistou Petrem Tichým.

Petr Tichý, jedno z neznámějších jmen na české hudební scéně, jazzový kontrabasista s bohatými koncertními a studiovými zkušenostmi z mnoha žánrů, schopný improvizátor a skladatel. Účastní se také řady mezižánrových projektů, doprovází známé muzikanty z jazzové, folkové i alternativní scény. V Krasetíně jsme jej slyšeli v kapele Mirka Kemela. Vlastní kompoziční i zvukovou tvorbu realizuje především projektem HLASkontraBAS v duu s Ridinou Ahmedovou.

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí:

Alena Valentová,  724 149 730,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Alena Prokopová,  736 677 772,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt pro umělce: Alena Prokopová,   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  736 677 772

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace,
pište sem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba

 

Pátek
 18:00
- 00:00
Sobota
 11:30
- 00:00
Neděle
 11:30 
- 22:00

 

fb icon wifi icon

Kdo je online

Právě přítomno: 113  hostů a žádný člen